INFORMACJE O BLOGU

Manifest użytkownika darof

Ten manifest użytkownika darof przeczytało już 30469 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 0 z nich.

MÓJ BLOG

Teraz chyba czas wyjaśnić skąd tytuł bloga „Od (prawie) ZERA do bohatera”.

W mojej CMowoFMowej historii kariery były różne – od startu w „topowym” klubie (jestem fanem Czerwonych Diabłów z Old Trafford, więc wiadomo o jakim klubie mowa, czasami zaczynałem (L) LEGIĄ w RP) lub gdzieś „na dole” piramidy.

Przypomniało mi się że w FM2019 zacząłem FC United of Manchester w National League North (dla niewtajemniczonych 6 ty poziom rozgrywek w Anglii) i „porzuciłem” ich w EFL League One (dokładnie nie pamiętam, ale gdybym był już w Championship to „dociągnął” bym ich jeszcze do Premiership) na rzecz Leicester City bo potrzebowali pomocy w obronie przed spadkiem. Tam w drugim pełnym pierwszym sezonie powtórzyłem „cud” z sezonu 2015–16, czyli zdobyłem Mistrzostwo Anglii.
 
W FM2020, jak mogliście zobaczyć na końcu pierwszego wpisu nawiązującego do książki „Football Manager to moje życie. Historia najpiękniejszej obsesji”, zacząłem w serie C z Bari. Czemu ? Wystarczy spojrzeć na stadion: „fundament finansowy” w wyższych ligach. smiley

Po „regularnej wspinaczce” z Serie C do A, w drugim w niej sezonie zdobyłem "poczwórną koronę", ze „scudetto” i Pucharem UEFA na czele.


Ponieważ już rok wcześniej JUVE (czyli ZEBRE wink) pod Sarrim nie było na pudle, a dodatkowo w sezonie tym nawet nie załapali się do UEFA Europa Conference League, kolejne zdarzenia były nieuniknione (Sarri na bruk, a ja na jego miejsce).
„Krystyna” przeszedł właśnie na emerytuę, a Dybalę spieniężyli „na Wyspy” już kilka sezonów wcześniej. Wojtek Sz. był, ale z racji potrzeby licznych wzmocnień składu przy dość ograniczonym budżecie transferowym (tak wiem, brzmi to śmiesznie gdy piszę o Juve, ale kasy było naprawdę niewiele jak na FMowe ceny 4/5 „gwiazdkowców”...), z żalem „puściłem” go za 35 mln ojro do Lazio.
Co i jak było później u Wojtka możecie zobaczyć na załączonym ekranie:


Opłaciło się, w pierwszym sezonie dublet: „scudetto” i Coppa Italia, w kolejnym 4 „korony” (2 z poprzedniego sezonu plus „skalpy” Champions League i Supercoppa italiana). yes


Aż żal było odchodzić do Realu, ale jak zobaczyłem skład i budżet transferowy (prawie 300 mln ojro) to mi „przeszło”. Były też Mistrzostwa Świata i wielu selekcjonerów „wyleciało zwalniając parę stołków”, ostatecznie zdecydowałem się „wziąć” Anglię (a kontrakt chcieli też podpisać francuzi, hiszpanie, argentyńczycy i brazylijczycy), bo jednak nawet w realiach FMowych „synowie albionu” ciągle mogli pochwalić się tylko Mistrzostwem Świata w 1966 roku. Jeśli (nie jestem pewien czy znajdę jeszcze „siłę” na granie w FM2020, bo gra już znacząco „spuchła” i chodzi coraz wolniej...) coś z nimi wygram bo będzie więcej radości niż w innych krajach.